top of page

Čo robíme?

Zuby sa podieľajú na vytváraní prvého dojmu a ovplyvňujú kvalitu života každého z nás. Preto je cieľom našej zubnej ambulancie poskytnúť Vám komplexné služby v oblasti starostlivosti o zuby a ústnu dutinu, ktoré radi prispôsobíme Vašim potrebám a prianiam.

PREVENTÍVNE PREHLIADKY

Prvá návšteva v zubnej ambulancii a prvý kontakt so zubárom je nesmierne dôležitý. Preto kladieme veľký dôraz na to, aby vstupné vyšetrenie prebehlo príjemným spôsobom. Pri vstupnom vyšetrení pacient vyplní dotazník o svojom zdravotnom stave. Na základe vyplneného dotazníka a potrieb pacienta lekár pripraví podrobný liečebný plán. 

Viac

Zahnarztausrüstung
Zahnärztliche Überprüfung

VSTUPNÉ VYŠETRENIE

Prvá návšteva v zubnej ambulancii a prvý kontakt so zubárom je nesmierne dôležitý. Preto kladieme veľký dôraz na to, aby vstupné vyšetrenie prebehlo príjemným spôsobom. Pri vstupnom vyšetrení pacient vyplní dotazník o svojom zdravotnom stave. Na základe vyplneného dotazníka a potrieb pacienta lekár pripraví podrobný liečebný plán. 

Viac

ESTETICKÁ STOMATOLÓGIA

Zdravý a žiarivý úsmev sa stáva čím ďalej, tým viac dôležitým symbolom v osobnom, ako aj v profesionálnom živote.

Viac

Image by Kamal Hoseinianzade

CHIRURGICKÁ STOMATOLÓGIA

Bolia Vás zuby múdrosti? Potrebujete náhradu zubného aparátu? Prekážajú Vám výrastky v ústach? Počuli ste o implantátoch a máte otázky týkajúce sa tejto témy?

Potom je najvyšší čas prekonzultovať Váš problém so skúseným stomatochirurgom v našej zubnej ambulancii. Viac

Fest.jpg
Image by Caroline LM

DENTÁLNA HYGIENA

Dentálna hygiena slúži ako prevencia pred ochoreniami, ktoré sú spôsobené baktériami ako napríklad zápal ďasien - gingivitída, alebo ochorenie závesného aparátu, tzv. parodontitída. 

Viac

Ochorenia ústnej dutiny a zubov (napr. zubný kaz) sú spôsobené škodlivými baktériami. Ozón v priebehu niekoľkých sekúnd ničí škodlivé baktérie, pričom nepoškodzuje ošetrované tkanivá, nespôsobuje bolesť počas aplikácie,ani alergické reakcie a antiseptické účinky pôsobia dlhšiu dobu po aplikácii. Ozón úspešne regeneruje poškodené bunky v tvrdých aj mäkkých tkanivách.

Viac

healozone.jpg
Image by Ozkan Guner

Ponúkame rôzne možnosti medicínskeho bielenia zubov pomocou špeciálnych chemických prípravkov alebo použitie akceleračnej bleachingovej lampy.

Viac

PROTETICKÁ STOMATOLÓGIA

Aplikujeme pokročilé zubné techniky na zabezpečenie kvality, odolnosti a prirodzeného vzhľadu každej nami zhotovovanej zubnej náhrady. Najdôležitejšou úlohou protetiky je obnoviť žuvaciu schopnosť pacienta, ako aj estetickú funkciu, ktorá je pre pacienta z psychologického hľadiska mimoriadne dôležitá.

Viac

Image by Quang Tri NGUYEN
Root Canal Treatment

ENDODONCIA

Zubný nerv nemá schopnosť obrany a pri dlhodobom vplyve toxínov, baktérii, či zubného kazu odumiera. Ak ani v tomto štádiu nedôjde k zásahu zubára, baktérie sa cez koreňový kanálik šíria do okolia zuba, poškodzujú tkanivo kostného lôžka a prostredníctvom krvného riečiska môžu časom negatívne ovplyvniť aj celkový zdravotný stav pacienta. Včasné odstránenie odumretého tkaniva a úspešné ošetrenie koreňových kanálikov zub zachráni, a tak vo väčšine prípadov nie je extrakcia zuba vôbec nutná.

Viac

Sourozenecká láska

DETSKÁ STOMATOLÓGIA

Detská stomatológia (pedostomatológia) je veľmi komplexný odbor stomatológie, ktorý sa zaoberá starostlivosťou o našich najmenších pacientov. Postupy začinajú od prerezania prvého mliečneho zuba, cez obdobie tzv. zmiešaného chrupu, až po definitívnu výmenu chrupu. Ťažisková starostlivosť v našej zubnej ambulancii je v prevencii tvorby možného zubného kazu, vytvorenia správnych hygienických návykov resp. techník, pravidelnej kontrole chrupu a sledovaní prípadných ortodontických anomálií. Viac

PARODONTOLÓGIA

Parodontológia sa zaoberá ošetrením zapálených ďasien a správnym postupom sa dá úplne vyliečiť. Opticky sa  parodontóza ukáže ako chronický zápal ďasien a kosti. Baktérie v ústach napádajú a zapríčiňujú jej úpadok. Dlhodobo zanedbaná liečba parodontitídy má za následok zvýšenú kývavosť zubov, až ich stratu. Zápal má vplyv aj na iné závažné ochorenia ako sú diabetes, ateroskleróza, infarkreuma.

zahnfleischbluten-zahnfleischentzuendung
bottom of page